Úspora nákladů

V roce 1999 měl spoluzakladatel společnosti ebidtopay Eberhard Aust možnost pracovat jako manažer nákupu pro Petera Kraljiče ve Slovinsku. Inspirováni vtipným a mimořádně chytrým Peterem Kraljicem proto doporučujeme aplikovat Kraljicovu matici na vaše výdaje, a to ještě předtím, než začnete uvažovat o úsporách nákladů. Pokud máte čas, stojí za to přečíst si původní článek "Purchasing Must Become Supply Management" ze září 1983 v Havard Business review, kde se dozvíte všechny jemné detaily revolučního přístupu Petera Kraljice, jak se stát v nákupu skutečně skvělým.

Není ostuda být skvělým vyjednavačem a získat nejlepší cenu.


Vítězný vzorec je velmi jednoduchý:

 • vážně zkontrolujte své specifikace a eliminujte všechny nadměrné specifikace a přejděte na "kvalitu vhodnou pro použití".
 • proveďte seriózní globální výběr dodavatelů, a to nejen obvyklých, ale také těch, kteří mají hlad po práci a kteří mají všechny základní předpoklady (nízké náklady na pracovní sílu, moderní zařízení atd.).
 • před jednáním zvažte všechny potenciální uchazeče a poté nechte působit síly volného trhu, např. s využitím mnoha našich aukčních formátů
 • mít dobře naplánovaný a průběžně naplňovaný kalendář RFX/Aukce, abyste dosáhli maximálního tempa a pokroku

Dá se na tom vydělat spousta peněz. I když se soustředíte pouze na pákové položky a u nekritických položek uděláte, co je nutné, příliš mnoho generálních a finančních ředitelů nemá dostatečné pochopení pro to, jak důležitý může být nákup pro hospodářský výsledek.

Jen několik nekritických příkladů toho, jaké peníze mohou zůstat na stole. S vyjednávací technologií ebidtopay:

 • Společnost Interbrew ušetřila 25,56 % při nákupu kopírek za 160 000 EUR
 • Sara Lee ušetřila 11,44 % při nákupu kancelářského vybavení za 200 000 EUR
 • Coca Cola ušetřila 71,06 % nákupem kancelářského materiálu za 163 000 EUR

Naše srovnávací databáze obsahuje více než 28 700 příkladů podobně úspěšných jednání zprostředkovaných naší technologií.

Je zřejmé, že jako profesionál v oblasti nákupu toto všechno víte a není třeba vás o tom přesvědčovat. Přesto - rádi vám dáváme k dispozici naše vyjednávací technologie a naše know-how. Pokud potřebujete podporu při řízení změn, rádi vám poskytneme profesionální služby (revize portfolia/identifikace příležitostí, vyhledávání dalších dodavatelů, revize vyjednávací strategie, podpora při vyjednávání atd.)

Neuvěřitelné, ale pravdivé:

 • pěti největším výrobcům automobilů se podařilo snížit ceny přímých materiálů o více než 50 %, aniž by došlo ke snížení kvality.
 • 5 největších amerických společností dokázalo pomocí reverzních aukcí zlepšit své hospodářské výsledky o stovky milionů ročně.
 • i maloobchodní prodejci považovaní za nejlepší v oblasti nákupu výrazně ušetří, pokud používají nástroje jako ebidtopay

Nejde jen o to, aby již tak úspěšné globální společnosti byly ještě úspěšnější. ebidtopay také podpořil mnoho veřejných institucí a menších podniků, aby mohly vyjít s penězi.

Pomocí naší technologie jsme toho dosáhli:

 • naše reverzní aukce umožnily vybudovat sportovní zařízení pro děti v evropských městech, která byla před naším vyjednáváním o ceně mimo rozpočet.
 • v pražských nemocnicích vzniklo podstatně více lůžek intenzivní péče, která dnes pomáhají udržovat COVID
 • snížily se účty škol za energie, takže zbylo více peněz pro učitele a nové učebnice pro žáky
 • ohrožená zvířata našla sponzory, kteří udržují jejich životní prostředí.

Být skvělým vyjednavačem není vůbec žádná ostuda. Organizování soutěže a nechání vyhrát lepší prodejce ve skutečnosti dělá tento svět lepším a efektivnějším.